امضای تفاهمنامه مشترک تطبیق برنامه اصلاحات مالی میان وزارت های مالیه و صحت عامه

admin_mof
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۸:۳۰
خبر

تفاهمنامه همکاری های مشترک تطبیق برنامه اصلاحات مالی به منظور تطبیق برنامه اصلاحات مالی و بهبود عملکرد امروز مورخ ۱۲ حوت ۱۳۹۹ میان محترم عبدالحبیب ځدران، معین مالی وزارت مالیه و محترم محمد بشیر نورمل، معین پلان و پالیسی وزارت صحت عامه در حضور مقامات و کارکنان این ادارات به امضا رسید.

این برنامه به عنوان یکی از برنامه های موفق در راستای اصلاحات و مدیریت ساختارهای مالی و مصارف عامه بشمار می‎ رود.

برنامه اصلاحات مالی و بهبود عملکرد بعد از انجام تحلیل و ارزیابی خطرات مالی و انکشافی از سوی کارشناسان ملی و بین المللی در وزارت صحت عامه گسترش می‎یابد که نقاط قوت و ضعف سیستم های مدیریت مالی عامه و عملکرد این وزارت را بر اساس شاخص های چارچوب مصارف عامه و حسابدهی مالی (PEFA) بررسی وکاهش خطرات مالی را شناسایی می نماید.

حکومت افغانستان تلاش دارد برنامه اصلاحات مالی را به منظور مدیریت منابع مالی عامه به سایر وزارت خانه ها گسترش دهد که در قدم نخست قرار است گسترش این برنامه بر اساس یک میتودلوژی خاص در وزارت خانه ها و نهاد های متمرکز باشد که دارای تخصیص بودجه ی قابل ملاحظه بوده و ظرفیت جمع آوری عواید را داشته باشند. برعلاوه، آنعده از نهادهای که مسوولیت عرضه خدمات قابل توجهی را به عهده دارند نیز شامل این برنامه گردانیده می شوند.

در حال حاضر، این برنامه در وزارتخانه های مالیه، معادن و پترولیم، معارف و اداره تدارکات ملی و اداره عالی بررسی مورد تطبیق قرار می گیرد که نهادهای متذکره پلان های استراتیژیک و مصارف تطبیق برنامه های خویش را از طریق سیستم معلوماتی مدیریت عملکرد افغانستان APMIS به صورت آنلاین مدیریت می نماید.

خبر

سیستم معلوماتی مدیریت عملکرد افغانستان یکی از سیستم های پیشرفته مدیریتی به سطح منطقه بوده که به ابتکار کارشناسان و تکنیسین های جوان افغان برابر به معیار های جهانی ایجاد و انکشاف یافته است. این سیستم به منظور تطبیق پالیسی ها و عملی سازی تعهدات دولت برای ایجاد حکومتداری الکترونیکی و حسابده ساخته شده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

پروژه های انکشافی صندوق وجهی زیربنایی افغانستان جهت تطبیق مؤثر بازنگری می شود

عبدالحبیب ځدران، معین مالی و نذیر کبیری، معین پالیسی وزارت مالیه با رئیس عمومی بانک انکشاف آسیائی و رئیس بانک انکشاف آسیائی در

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۲۱ - ۸:۴۸
Background image

پروژه های انکشافی جهت تطبیق مؤثر بازنگری می شود

محمد خالد پاینده، سرپرست وزارت مالیه با هنری کرالی، رئیس بانک جهانی در افغانستان از طریق کنفرانس ویدیوئی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که معینان مالی، پالیسی و شماری از روسای وزارت. . .
شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۸:۴۷
Background image

اولین نشست کمیته سمع شکایات وزارت مالیه دایر گردید

اولین نشست کمیته سمع شکایات وزارت مالیه به ریاست عالم شاه ابراهیمی، معین عواید و گمرکات وزارت مالیه دایر گردید.

بازگشت به صفحه خبر