وزارت ماليه ترتیب و تطبيق بودجه، جمع آوری ماليه، تنظيم و کنترول مصارف و تاديات دولت و تنظيم امور گمرکی را به عهده دارد .ضرور است تا هر دولت از دخل و خرج خود با خبر باشد تا با معلومات دقيق امکانات مالی دست داشته خود را تنظيم و آنرا بطور مؤثر تخصيص دهد. مهمترين شرط موفقيت يک دولت، جلوگيری از کسر بودجه است. برای جلوگيری از کسر بودجه بايد تناسب عوايد و مصارف در نظر گرفته شود و در تنظيم امور انها تدابير جدی اتخاذ و اقدامات لازم صورت گيرد تا از يکسو جمع آوری عوايد افزايش يابد و از سوی ديگر از مصارف بيجا جلوگيری گردد. چنانچه ميدانيد بخش زياد بودجه ما از طريق کمک های بين المللی تمويل ميشود، وزارت ماليه توانسته است روز تا روز نفوذ خود را بر انسجام وتنظيم کمک های بين المللی برای افغانستان افزايش دهد و حد اکثر تلاش گردد تا جذب کمک های بين المللی از مجاری دولتی انجام گردد.

تازه ترین اخبار همه اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۲ - ۱۰:۱۴
Background image

معین مالی وزارت مالیه با رئیس ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحدۀ امریکا در مورد کمک های انکشافی این اداره به افغانستان بحث نمود

محترم عبدالحبیب ځدران، معین مالی وزارت مالیه مؤرخ ۱۱ سرطان ۱۳۹۹ با محترم پيتر نتیلیو، رئیس ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا رئیس ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحدۀ امریکا. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۳:۲۲
Background image

ولسی جرگه با اکثریت آراء تعدیلات بودجوی سال مالی ۱۳۹۹ را تصویب نمود

ولسی جرگه با اکثریت آراء تعدیلات بودجوی سال مالی ۱۳۹۹ را امروز مؤرخ ۱۱ سرطان سال جاری تصویب نمود.

رهبری وزارت مالیه از نمایندگان محترم ملت در ولسی جرگه اظهار تشکر و قدردانی مینماید. . .

شنبه ۱۳۹۹/۴/۷ - ۹:۱۳
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با سفیر کانادا در افغانستان در مورد همآهنگی بیشتر جهت افزایش مؤثریت کمک های آنکشور به افغانستان بحث کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه دیروز مورخ ۴ سرطان ۱۳۹۹ با محترم دیو متکلف، سفیر کانادا مقیم کابل از طریق کنفرانس ویدیویی دیدار و بحث نمود.

در این دیدار که. . .

عکس ها و ویدیو ها عکس ها و ویدیو ها

ویدیو کلیپ در مورد پروژۀ 40 میگاوات برق سولری پارک صنعتی حصار شاهی

کلیپ ویدیویی وزارت مالیه در مورد مبارزه با فساد و جلوگیری از قاچاق اموال در گمرکات

بسته پروژه های مشارکت عامه و خصوصی وزارت مالیه

فلم مستند وزارت مالیه در مورد جمع آوری عواید ملی و مصرف بودجه طی سال های ۱۳۹۴ -۱۳۹۷ را میتوانید از طریق لینک ذیل تماشا نمائید.

۲۰ تن کارمندان خدمات ملکی که به همکاری وزارت مالیه در رشتۀ پالیسی اقتصادی در پوهنتون آسیای مرکزی تحصیل مینمودند، به سویۀ ماستری فارغ گردیدند

۲۰ تن کارمندان خدمات ملکی که به همکاری وزارت مالیه در رشتۀ پالیسی اقتصادی در پوهنتون آسیای مرکزی تحصیل مینمودند، به سویۀ ماستری فارغ گردیدند

پیام ویدیویی جلالتمآب محمد اشرف غني، رئیس جمهور اسلامی افغانستان به مناسبت هفتۀ مالیات؛

چگونگی اجرای حواله های باقی مانده سال مالی 1397از داخل بودجۀ منظور شدۀ سال مالی 1398

سخنرانی داکتر محمد اشرف غنی در کنفرانس جینوا

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۱۲ - ۱۱:۳۲
Background image

اطلاعیه

    مطابق به حکم ماده سی و سوم قانون ادارۀ امور مالیات، تمامی محاسبین و مشاورین که خدمات مشورت های مالیاتی، تهیه اسناد، سنجش وسایر خدمات را در امور مالیات برای مالیه دهندگان عرضه . . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۴ - ۹:۵۶
Background image

اطلاعیه / وضاحت

 

تجار و بارچالانان محترم؛

  برای تامین منافع ملی و جلوگیری از فرار عواید ملی، برنامه های تنفیذی  و . . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۷ - ۱۲:۵۳
Background image

اطلاعیه معافیت جریمه‌های مالیاتی

مطابق ماده دوازدهم اصولنامه اجرائيوی بودجه سال مالی ۱۳۹۸ خورشيدی به منظور حمایت و تشویق مالیه دهنده‌گان برای افزایش اطاعت پذیری از احکام قوانین مالیاتی و تحصیل به موقع اصل مالیات، آنعده . . .