نشست مدیریت عواید و مصارف دایر گردید؛ وزارت مالیه در ربع اول سال مالی جاری ۴۰،۵۹ میلیارد جمع آوری نموده است

admin_mof
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۱۲ - ۱۴:۲۷
خبر

نشست مدیریت عواید و مصارف (Cash Management) از طریق ویدیو کنفرانس امروز مؤرخ ۱۱ حمل ۱۳۹۹ به ریاست محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء دایر گردید.
در این نشست در رابطه به جمع آوری عواید ملی و مصرف بودجه بحث و تبادل نظر صورت گرفت. به اساس گزارش های وزارت مالیه، تا اکنون مبلغ ۴۰،۵۹ میلیارد افغانی عواید جمع آوری گردیده است که از جمله ۱۸،۱۲ میلیارد افغانی آن از بخش گمرکات و متباقی از بخش عواید مالیاتی و غیر مالیاتی بدست آمده است.
همچنان مبلغ ۱۰،۸ میلیارد افغانی (۸،۱ فیصد) بودجه انکشافی و ۵۷،۷ میلیارد افغانی بودجه عادی (۲۰،۹ فیصد) به سطح حکومت به مصرف رسیده است. در مجموع مصارف بودجه عادی و انکشافی به سطح حکومت مبلغ ۶۸،۶ میلیارد افغانی معادل ۱۶،۷ فیصد کل بودجه ملی به مصرف رسیده است.
در این نشست سرپرست وزارت مالیه گفت که ربع اول سال مالی ۱۳۹۹ با مشکلات زیادی مواجه بود، از یکسو اوضاع سیاسی کشور نورمال نبود و سوی دیگر شیوع ویروس کرونا بالای صادرات و واردات، و فعالیت های تجارتی در کشور تاثیرات منفی به جا گذاشت. وی افزود که تمام ادارات باید در تلاش باشند تا عواید و مصارف را مطابق به پلان تنظیم نمایند.
در این نشست، سرپرست وزارت مالیه به تیم تخنیکی این وزارت وظیفه سپرد تا در قسمت مبارزه با شیوع ویروس کرونا با وزارت صحت عامه همکاری همه جانبه نمایند، و همچنان با وزارت صحت عامه صحبت ها گردد که مرض کرونا در کشور در کدام حالت بوده و در چند ماه آینده چگونه خواهد بود تا مطابق آن پلان عواید عیار گردد.
محترم عبدالحبیب ځدراڼ، معین مالی وزارت مالیه گفت وضعیت جمع آوری عواید و مصرف بودجه ملی جاری در کشور به علت شیوع ویروس کرونا متاثر شده است. وی افزود کوشش می کنیم امور مربوطه را مطابق به پلان تنظیم نماییم. محترم ځدراڼ علاوه کرد ما تلاش می کنیم تا قروض وزارت مالیه از ادارات مربوطه مطابق به یک پلان منظم تحصیل کنیم.
محترم محمد عیسی قدرت، معین عواید و گمرکات گفت که شیوع ویروس کرونا و وضعیت سیاسی بالای عواید ملی تاثیرات منفی گذاشته است وی افزود که تلاش ما انیست تا در جمع آوری عواید ملی بالای سکتور خصوصی و مردم فشار وارد نکند. معین عواید و گمرکات علاوه کرد که بالای تعرفه کار می کنیم تا بتوانیم راه های بدیل را برای مدیریت درست جمع آوری عواید ملی را جستجو نموده و جلو فساد اداری را بگیریم تا فیصدی عواید ملی ما بلند برود. محترم قدرت افزود که فعالیت ها در بخش عواید و گمرکات به شکل نورمال ادامه دارد و ما کوشش می کنیم در همآهنگی کامل با سکتور خصوصی جمع آوری با ثبات نگهداریم. وی افزود ما با جانب پاکستان صحبت می کنیم و تلاش ما اینست تا کشور پاکستان ۵۰۰۰ موتر و ۱۰ هزار کانتینر توقف داده شده را اجازه ورود به افغانستان دهد.

خبر


در اخیر این نشست فیصله بعمل آمد تا تمام ادارات مطابق به پلان تعیین شده در بلند بردن مصرف بودجه و عواید ملی تلاش همه جانبه نمایند. همچنان تیم تخنیکی در بخش جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با وزارت صحت عامه و ادارات مربوطه دیگر همکاری همه جانبه نماید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۹:۱۲
Background image

معین ادارى وزارت مالیه با تیم تخنیکی بانک جهانی در مورد پروژه بررسی عملکرد بحث نمود

محترم محمد اسماعيل رحيمى، معین ادارى وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹ با تیم تخنیکی بانک جهانی از طریق کنفرانس ویدیویی در مورد پروژه بررسی عملکرد بحث نمود.

در نخست، محترم محمد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۸:۴۹
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه در نشست مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه در رابطه به تعدیلات پیشنهادی حکومت در مورد بودجه ملی و وضعیت مالی جاری کشور توضیح داد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹ در نشست مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه که به میزبانی کمیسیون مالی و بودجوی برگزار گردیده بود، اشتراک. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۷:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با نمایندۀ خاص کشور فنلند در امور برگزاری کنفرانس انکشافی سال ۲۰۲۰ در مورد افغانستان  صحبت کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۹ با نماینده خاص کشور فنلند در امور برگزاری کنفرانس انکشافی سال ۲۰۲۰ در مورد افغانستان از طریق کنفرانس. . .

بازکست به صفحه خبر