سرپرست وزارت مالیه با سفیر هند در رابطه به انتقال انرژی آسیای میانه به آسیای جنوبی صحبت نمود

admin_mof
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۱۱
خبر

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء مؤرخ ۲۹ دلو ۱۳۹۸ با محترم وینای کمار، سفیر هند در افغانستان در مقر وزارت مالیه دیدار کرد.

در این دیدار که رئیس بانک انکشاف آسیائی برای افغانستان نیز حضور داشت، سرپرست وزارت مالیه ضمن یادآوری از پیشرفت کار بند شاتوت با ایشان در مورد سفر اخیرش به سریلانکا که در آن با کمیشنران انرژی آسیای جنوبی دیدار نموده بود، معلومات داده گفت که همه کمیشنران آسیای جنوبی برای انتقال انرژی آسیای میانه به آسیای جنوبی تمایل نشان دادند.

سفیر هند گفت که کشورش نیز خواهان انتقال انرژی آسیای میانه به آسیای جنوبی می باشد. همچنان سفیرهند و رئیس بانک انکشاف آسیائی برای افغانستان تعهد به همکاری و کمک بخاطر پروژه متذکره نمودند.

در این نشست جانبین در مورد برگزاری نشست کریک به میزبانی افغانستان بحث نمودند، رئیس بانک انکشاف آسیائی در افغانستان اعلام همکاری نمود.

سرپرست وزارت مالیه در بخشی از این دیدار گفت که افغانستان خواهان پروازهای هوائی مستقیم میان افغانستان و هند می باشد و این یکی از خواسته های کشور سریلانکا نیز می باشد

خبر

محترم کمار گفت که ما در این بخش مشکلی نداشته و شرکت های هوائی دو کشور می توانند پروازهای مستقیم داشته باشند.

سرپرست وزارت مالیه از سفیر هند مقیم کابل درخواست نمود که برای رفت و آمد کشتی های مسیر بندرچابهار تقسیم اوقات منظم ترتیب گردد تا تجار افغان از رفت و برگشت کشتی ها آگاه باشند. وی علاوه کرد زمانیکه کالای های افغان از طریق دریا به ممبی برسد از آنجا از طریق خط آهن به بنگله دیش منتقل گردد.

سفیر هند از پیشنهاد وزارت مالیه استقبال کرده و وعدۀ همکاری کشور را اعلام کرد.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۹:۱۲
Background image

معین ادارى وزارت مالیه با تیم تخنیکی بانک جهانی در مورد پروژه بررسی عملکرد بحث نمود

محترم محمد اسماعيل رحيمى، معین ادارى وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹ با تیم تخنیکی بانک جهانی از طریق کنفرانس ویدیویی در مورد پروژه بررسی عملکرد بحث نمود.

در نخست، محترم محمد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۸:۴۹
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه در نشست مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه در رابطه به تعدیلات پیشنهادی حکومت در مورد بودجه ملی و وضعیت مالی جاری کشور توضیح داد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹ در نشست مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه که به میزبانی کمیسیون مالی و بودجوی برگزار گردیده بود، اشتراک. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۷:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با نمایندۀ خاص کشور فنلند در امور برگزاری کنفرانس انکشافی سال ۲۰۲۰ در مورد افغانستان  صحبت کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۹ با نماینده خاص کشور فنلند در امور برگزاری کنفرانس انکشافی سال ۲۰۲۰ در مورد افغانستان از طریق کنفرانس. . .

بازکست به صفحه خبر