بانک انکشاف آسیائی و اتحادیۀ اروپا با افغانستان در بخش انتقال انرژی آسیای میانه به آسیای جنوبی همکاری تخنیکی می کند

admin_mof
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱ - ۱۱:۹
خبر

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء با محترم نرندار سنگرو، رئیس بانک انکشاف آسیائی برای افغانستان و نماینده سفیر اتحادیۀ اروپا در افغانستان در مقر وزارت مالیه دیدار کرد.
در این دیدار، در رابطه به چگونگی همکاری بانک انکشاف آسیائی و اتحادیه اروپا در بخش ها اتصال منطقوی، انتقال انرژی از آسیای میانه به آسیای جنوبی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
سرپرست وزارت مالیه از ایشان درخواست نمود تا بانک انکشاف آسیائی و اتحادیۀ اروپا بطور مشترک به منظور انتقال انرژی آسیای مرکزی به جنوبی با کشورهای افغانستان، پاکستان وهندوستان روی مطالعات تخنیکی صحبت نمایند که مورد استقبال ایشان قرار گرفت. ایشان افزودند که از انرژی متذکره باید مردم مستفید گردیده و همکاری ها در این بخش استراتیژیک و درازمدت باشد که مورد موافقت سرپرست وزارت مالیه قرار گرفت.

خبر


در اخیر فیصله بعمل آمد که بعد از بحث های تخنیکی و توافق سه کشور بانک انکشاف آسیائی و اتحادیۀ اروپا مطالعات تخنیکی را در این بخش آغاز نماید.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۹:۱۲
Background image

معین ادارى وزارت مالیه با تیم تخنیکی بانک جهانی در مورد پروژه بررسی عملکرد بحث نمود

محترم محمد اسماعيل رحيمى، معین ادارى وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹ با تیم تخنیکی بانک جهانی از طریق کنفرانس ویدیویی در مورد پروژه بررسی عملکرد بحث نمود.

در نخست، محترم محمد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۸:۴۹
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه در نشست مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه در رابطه به تعدیلات پیشنهادی حکومت در مورد بودجه ملی و وضعیت مالی جاری کشور توضیح داد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹ در نشست مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه که به میزبانی کمیسیون مالی و بودجوی برگزار گردیده بود، اشتراک. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۷:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با نمایندۀ خاص کشور فنلند در امور برگزاری کنفرانس انکشافی سال ۲۰۲۰ در مورد افغانستان  صحبت کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۹ با نماینده خاص کشور فنلند در امور برگزاری کنفرانس انکشافی سال ۲۰۲۰ در مورد افغانستان از طریق کنفرانس. . .

بازکست به صفحه خبر