آغاز هفته مالیاتی به منظور ترویج هرچه بیشتر فرهنگ مالیه دهی در کشور

admin_mof
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۰
خبر

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء، هفته مالیات را امروز مؤرخ ۲۵ جدی ۱۳۹۸ طی مراسمی به منظور ترویج هرچه بیشتر فرهنگ مالیه دهی در کشور بادام باغ کابل افتتاح کرد.
در این مراسم وزرای زراعت، آبیاری و مالداری، احیاء و انکشاف دهات، شماری از رؤسای وزارت مالیه، مستوفی ها و آمرین عوایدی، نماینده گان مختلف ادارات دولتی، نماینده گان سکتور خصوصی، مسئولین اتحادیه ها و شماری از مالیه دهنده گان اشتراک داشتند.
محترم قیومی، سرپرست وزارت مالیه ضمن تشکری از اشتراک کننده گان در سخنان افتتاحیۀ این مراسم گفت: "توانمند سازی مالیه دهنده گان و برنامه آگاهی عامه در مرکز و ولایات از جمله وظایف عمده و اولویت های اساسی وزارت مالیه است که در بخش های اصلاح امور مالیاتی و انسجام بهتر عواید در سراسرکشور بوده و لازم است تا به مالیه دهنده گان از اصلاحات در سیستم مالیاتی کشور از طریق برنامه های منظم آگاهی عامه و سیمینار ها اطلاع رسانی درست و بموقع صورت گیرد."
وی افزود:" آگاهی عامه و دانش مودیان مالیه دهنده را توانمند کرده و باعث می شود که مالیات شانرا به موقع پرداخت نمایند و مردم را از اهمیت مالیه دهی آگاه می سازد. وی از مردم خواست که در بخش ترویج مالیه دهی در کشور با وزارت مالیه همکاری نمائید.

خبر


محترم نصیر احمد درانی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری گفت:" جمع آوری عواید ملی و مالیه دهی امروز عصری شده است. پرداخت مالیه به وخت معین آن فرهنگ مالیه دهی و علاقمندی مالیه دهنگان مسئولیت هر شهروند است. مالیات است که باعث استقلالیت اقتصادی کشور ها گردیده و باعث رشد اقتصادی و کاریابی می گردد. وی از تمام مالیه دهنده دگان درخواست نمود تا مالیات شانرا کتمان نکرده و آنرا در وقت و زمان معین آن پرداخت نمایند."
محترم مجیب الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات گفت:" افغانستان یکی از کشور های است که بیشتر به منابع مالی کمک کننده گان نیازمند است بنآ مالیه یکی از اساسی ترین عامل توسعه دولت های انکشاف یافته است بنا بر این نیاز است که مردم ما برای یک افغانستان با ثبات اقتصادی و خود کفا مالیه خویش را به زمان معین آن پرداخت نمایند."

خبر


محترم محمد یونس مومند معاون، اتاق تجارت و صنایع و محترم شیر باز کمین زاده، رئیس اتاق صنایع و معادن نیز در رابطه به اهمیت، اهداف و رابطه سکتور خصوصی با حکومت به اشتراک کننده گان معلومات ارائه نمودند.
هفتۀ مالیات امروز از طرف ریاست عمومی عواید وزارت مالیه افتتاح و با برنامه های آموزش مالیات، سپورتی (وشو، شمشیر بازی و تیر و کمان)، برنامه های موسیقی و سرگرمی به مدت سه روز از ۲۵ الی ۲۷ تجلیل می گردد همچنان مسؤلین مربوطه به سوالات مردم پاسخ خواهند داد.
همچنان طی هفته مالیات که در سراسر کشور افتتاح گردید، قرار است که به منظور آگاهی عامه و تقویت فرهنگ مالیه دهی برنامه های تبلیغی و تنویری از طریق چاپ هفته نامه شتمنی، شبکه های اجتماعی، رادیو، تلویزیون های ملی و خصوصی و دیگر وسایل ارتباط جمعی در سراسر کشور تدویر یابد.

خبر


قابل تذکر است که هدف از تجلیل و افتتاح هفته مالیات بلند بردن سطح آگاهی مالیه دهنده گان، تقویت فرهنگ مالیاتی، بلند بردن سطح آگاهی عامه ، بلند بردن سطح اطاعت پذیری داوطلبانه،وانمند سازی مالیه دهنده در راستای چگونگی سنجش مالیه، توانمند سازی مالیه دهنده در رابطه به مکلفیت های شان وارایه خدمات مسلکی و بموقع برای مالیه دهنده گان است تا از یک سو از جرایم مالیاتی جلوگیری بعمل آمده و از سوی دیگر عواید ملی بشکل درست آن جمع آوری گردد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۹:۱۲
Background image

معین ادارى وزارت مالیه با تیم تخنیکی بانک جهانی در مورد پروژه بررسی عملکرد بحث نمود

محترم محمد اسماعيل رحيمى، معین ادارى وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹ با تیم تخنیکی بانک جهانی از طریق کنفرانس ویدیویی در مورد پروژه بررسی عملکرد بحث نمود.

در نخست، محترم محمد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۸:۴۹
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه در نشست مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه در رابطه به تعدیلات پیشنهادی حکومت در مورد بودجه ملی و وضعیت مالی جاری کشور توضیح داد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹ در نشست مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه که به میزبانی کمیسیون مالی و بودجوی برگزار گردیده بود، اشتراک. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۷:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با نمایندۀ خاص کشور فنلند در امور برگزاری کنفرانس انکشافی سال ۲۰۲۰ در مورد افغانستان  صحبت کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۹ با نماینده خاص کشور فنلند در امور برگزاری کنفرانس انکشافی سال ۲۰۲۰ در مورد افغانستان از طریق کنفرانس. . .

بازکست به صفحه خبر